Ubezpieczenie sklepu a alarm

Ludzie nie wyobrażają sobie życia bez sklepów, każdego typu, poczynając od małych warzywniaków, kończąc na wielkich galeriach. Niektórzy twierdzą, że konsumpcja rządzi światem. Dla innych sklep jest miejscem pracy i podstawowym źródłem dochodu. Warto zadbać o jego ochronę, stawiając na ubezpieczenie.

Alarm sklepu

Alarm to jeden z systemów antywłamaniowych i przeciwpożarowych. Staje się coraz bardziej powszechny, jest nieodzownym elementem wielu magazynów i sklepów. Zaczyna się go stosować również w domach jednorodzinnych. Alarm może być antywłamaniowy, przeciwpożarowy, a w sklepach stosowany jest również alarm bramkowy (antykradzieżowe systemy bramkowe). Jego dobór i skuteczność zależy w głównej mierze od typu sklepu. Zdecydowanie do każdego sklepu pasuje alarm antywłamaniowy. System zostaje uaktywniony poprzez specjalny panel. Wyczuwa on ruch w pomieszczeniach, w których jest zamontowany. Przy wykryciu ruchu powiadomiona zostaje firma ochroniarska bądź policja, w zależności od wyboru.


Podobnie jest w przypadku systemu przeciwpożarowego. Sprawdza się on w każdym typie sklepu. Po wyczuciu dym w pomieszczeniu uruchamia systemy gaszące ogień, bądź wzywa straż pożarną, to również zależy od typu alarmu. Inaczej jest z bramkowym systemem antykradzieżowym. Bramki umieszczane są przy wyjściu ze sklepu. Przy wyniesieniu produktu bez zapłacenia alarm zostaje uruchomiony. Należy się zastanowić, czy tego typu zabezpieczenie pasuje do każdego typu sklepu. Czy taki system sprawdzi się w małym sklepie ogólnospożywczym? Jego zastosowanie jest szczególnie przydatne w sklepach samoobsługowych, gdzie klient ma kontakt z towarem i gdzie nie można dostrzec wszystkiego, co robi. Alarm jednak nie zapobiega, raczej powiadamia nas o kradzieży i pozwala niwelować straty. Często sam fakt posiadania alarmu może odstraszyć potencjalnego złodzieja od kradzieży.

Ubezpieczenie sklepu

Ubezpieczenie sklepu jest dosyć rozpowszechnione wśród właścicieli tego typu placówek. Możemy znaleźć różne oferty i wybrać najbardziej odpowiednia. Cena takiego ubezpieczenia nie jest wygórowana w porównaniu z korzyściami, jakie płyną z jego posiadania. Możemy dobrać sobie, od jakich wypadków możemy otrzymać pokrycie szkód. Są to m.in. pożary, zalania, powodzie, gradobicia, nawałnice, huragany itp.. W każdym z oferowanych nam ubezpieczeń spotkamy klauzule, które odnoszą się do szkód wyrządzonych przez nas samych i nie będą pokrywane. Szeroki wybór jest przekonywujący do skorzystania z ubezpieczenia. Jego zakres jest duży i podzielony został na 3 kategoria. Pierwszą jest wyposażenie sklepu, czyli wszystkie elementy niesłużące do sprzedaży, wykorzystywane w sklepie do ekspozycji i sprzedaży towaru (m.in. półki, regały, kasy). Druga kategoria to nakład adaptacyjny, czyli elementy budowlane naszego sklepu, takie jak ściany działowe, oświetlenie. Trzecią i zarazem najważniejszą kategorią są środki obrotowe, czyli towar, który sprzedajemy. Ubezpieczenie sklepu zapewnie wiele istotnych rzeczy dla każdego właściciela sklepu. Daje nam szerokie pole manewru i pozwala ubezpieczyć praktycznie wszystko, elementy dla nas najbardziej istotne. Pozwala nam ubezpieczyć nasz sklep od najbardziej prawdopodobnych wypadków.

Ubezpieczenie sklepu a alarm

Ochrona sklepu jest równie istotna, co nasz klient. Możliwe sposoby protekcji powinny być poważnie przemyślane. Powinny się one uzupełniać i wzmacniać, a w żadnym wypadku blokować bądź spełniać te same funkcje. Istotną sprawą jest zapobieganie kradzieży, oraz szkodom. Nie zawsze możemy liczyć na odzyskanie pełnej kwoty ubezpieczenia, dlatego jest to takie ważne. Gdy nie da się zapobiec, należy się zabezpieczyć. Ubezpieczenie sklepu oraz alarm świetnie sprawdzają się w tej roli. Alarm pozwala nas poinformować o próbie kradzieży bądź o pożarze. Szybkość służby ochroniarskich oraz straży może zminimalizować straty nawet do zera. Ubezpieczenie pozwala nam na uzyskanie odszkodowania w przypadku wypadku, bądź kradzieży. Alarm i ubezpieczenie dobrze się uzupełniają. Zatem, którą ochronę należy wybrać? Ubezpieczenie powinno być naszą podstawą, którą należy uzupełniać innymi środkami ochrony. Alarm jest jedną z nich i świetnie się  komponuje, bez względu na typ sklepu. Należy zadbać o to, by nasz sklep był dobrze chroniony, ponieważ wiele możemy stracić. Różnego typu ochrona pomoże nam zniwelować straty.